Kuidas võidelda tselluliidi vastu?

Tselluliit tekib tavaliselt täiskasvanueas, pärast 18 e.a. 80-90% naistest ja see on tegelikult normaalne keha omadus talletada rasva. Meestel esineb tselluliiti harva, sest neil on nahaaluseid rasvarakke tuharatel ja reitel vähem. Tselluliit ei ole ainult ülekaaluliste probleem, vaid võib esineda ka väga saledatel inimestel. 

Tselluliit on nähtav inetute lohukeste ja mügarikena nahas (nn. apelsiinikoore nahk), sagedamini reitel ja tuharatel, kuid ka mujal piirkondades. Tselluliidi teke on seotud pärilike, ealiste, hormonaalsete ja naise keha rasvakihi ehituslike iseärasustega.
Üks põhjus, miks vanemas eas (>40e.a) tekib tselluliiti rohkem, on rasvakogumike teket ennetavate ensüümide taseme langus. Vananedes elastiin- ja kollageenkiud naha sügavamas osas lagunevad, põhjustades naha elastsuse languse. Sellest tingituna tungib rasvkude naha alumistesse kihtidesse ja fibroossed kiud, mis peaksid nahka toestama, hakkavad kogunema valesti paigutunud rasva ümber. Moodustuvad sõlmelised tselluliidimuhud.

Kõige efektiivsem tselluliidi vastu võitlemise meetod on kudede sügav massaaz. Tervisesalongis Yin Yang on tselluliidimassaaži “Hiina printsess” tehnikad kombineeritud lümfimassaaži võtetega. Massaaži läbiviimisel kasutatakse spetsiaalseid õlisid ja geele naha trimmimiseks. Efekti on näha juba esimesest seansist. Massaaži on soovitav teha kuurina püsiva tulemuse saavutamiseks.

Vaata lisaks: Tselluliidimassaaž