Mis on Gua Sha ravimassaaž?

Gua sha põhimõtted
Gua sha massaaž on Hiina traditsioonilise meditsiini välise teraapia üheks meetodiks. Akupunktuuri punktide ning ching-lo (jing-luo) meridiaani mõjutamise abil nahal stimuleeritakse vereringet, tugevdatakse immuunsüsteemi, ennetatakse ja ravitakse erinevaid haigusi. Gua sha massaaži abil on võimalik mitmeid haigusi välja ravida. Tegemist on praktiliselt universaalse meetodiga. Ravimetoodika, mis rajaneb välisele meetodile – gua sha massaažile ja sisemisele meetodile – mürkide väljaviimisele ja organismi korrastamisele, on haiguste ennetuse ja ravi tõhus metoodika.

1. Selja piirkonna gua sha massaaži põhimõtted.
Selja piirkonnas leiame mitu ching-lo meridiaani. Seljal asuvad ka inimese kõigi siseorganite reflektoorsed punktid. Mürkainete organismist väljaviimise süsteemiga on seotud ching-lo meridiaanid, mis asuvad selja piirkonnas (selja piirkonnas asuv kusepõie chin-lo meridiaan on kõige olulisemaks vedeliku organismist väljutamise kanaliks; ta on seotud otseselt neerudega, mis on olulisimaks mürkainete väljaviimise kanaliks). Seljal asuvad akupunktuuri punktid on võimelised puhastama dumai’d, kõige suuremat chi energia kanalit, mille tulemusena stimuleeritakse kogu organismi vereringet, parandatakse kõigi siseorganite verevarustust ning kopsude funktsioneerimist. See sarnaneb olukorrale, kus võtame kammi ja teeme selle abil korda oma soengu. Niisamuti viiakse ka kogu organism puhtuse ja korra seisundisse. Sha täpid, mis ilmuvad kehale gua sha massaaži tagajärjel, annavad tunnistust sellest, et organismis on olemas haiguse tunnused. Räägitakse, et ”kui haigus on olemas, siis tähendab see seda, et on olemas ka sha täpid ning vastupidi, kui on olemas sha täpid, tähendab, et on olemas ka haigus.” Sha täppide kaotamine viib haiguse kõrvaldamisele. Gua sha massaaži abil toimub nn ”haiguse-eelse seisundi” likvideerimine, see on erinevate haiguste ennetuse ja ravi ökoloogiliselt puhas ”looduslik meetod”.
Selja piirkonna gua sha massaaž on äärmiselt tõhus külmetushaiguste, konditsioneeri kasutamist tulenevate haiguste, ruumihaiguse , väsimuse, günekoloogiliste jt haiguste ravis.

2. Näo piirkonna gua sha massaaži põhimõtted
Terve jume on terve organismi tunnuseks. Gua sha massaaži abil toimuv mürkainete väljaviimine organismist aitab ennetada nahakoe rakkude vananemist, säilitada naha pehmust ja niiskust, kaotada pigmendilaike ja vistrikke, ennetada erinevaid näonaha dermatoloogilisi haigusi ning korrastada siseorganite funktsioneerimist.
Näo piirkonnas asub 8 ching-lo meridiaani. Gua sha massaaži tegemine piki meridiaanide kulgu aitab stimuleerida bioloogiliselt aktiivseid punkte ning sel moel reguleerida vastavate siseorganite funktsioone, vere ringlust ja chi energia liikumist. Näonaha gua sha massaaž võimaldab otseselt mõjutada epidermise närvilõpmeid, kiirendada nende reaktsiooni ning parandada närvisignaalide ülekandmist. Samaaegselt paraneb naha mikrotsirkulatsioon, mis võimaldab täiendada hapnikuvarusid ning selles sisalduvaid toiteaineid. Sel moel tõhustatakse elastiini ja fibroblastide taastumisvõimet. Lisaks viiakse lümfi liikumise põhimõtteid arvestava lümfodrenaaži abil kudedevahelisest ruumist välja ainevahetusproduktid. See aitab kaasa naha puhastumisele, tema seisundi paranemisele ning tekitab antioksüdaalse efekti. Nahk muutub heledamaks, kortsud silenevad, pingmendilaigud ning vinnilööve kaovad, saavutatakse hea kosmeetiline efekt.

Gua sha massaaži vahendidmassaazi vahendid
Juba pühvlisarvest plaadikesel, mida on keedetud hiina 18 erinevas ravimtaimes ning mida on seejärel käsitsi töödeldud, on hea palaviku alandamise ning mürkainete väljutamise omadus. Gua sha massaažis kasutatavaid plaadikesi on kahte sorti: ühed on kalakujulised, teised taljekujulised. Kalakujulisi plaadikesi kasutatakse peamiselt näopiirkonna massaažiks, teisi keha massaažiks.
Gua sha massaaži kasutamisel mürkide väljaviimiseks kasutatakse pühvli sarvest valmistatud plaadikest. Gua sha massaaži võtete õppimisel tuleks plaadikest hoida naha pinna suhtes 90 kraadise nurga all, alustada tuleks kergetest liigutustest, seejärel järk-järgult tugevamatele üle minnes. Surve tugevus peab olema kooskõlas kliendi enesetundega. Plaadikese kasutatamisel akupunktuuri punktide mõjutamiseks ei tohi plaadikesega ringe teha. Käsi peab olema kindel ja stabiilne, punktide asukoht tuleb kindlaks määrata õigesti. Massaaži lõppedes tekib kliendil kerge soojuse tunne.
Gua sha massaaži tegemise järel seljale jäävate sha punktide sümptomid
Lilla värv – soojusenergia patogeense faktori olemasolu.
Lillakaspunane värv – soojusenergia patogeense faktori olemasolu; chi energia liikumine takistatud, niiskuse mõju; maksa soojusenergia küllus
Lillakasmust värv – jing-energia puudujääk, niiskuse patogeense faktori mõju, väliste patogeensete faktorite olemasolu.
Punane värv – vere kuumus, kopsude kuumus.
Terakujulised jäljed – organismi raske seisund, mis on seotud külma mõjuga, külm emakas, külm kõht.

Ettevaatusabinõud
1. Gua sha massaaži ei soovitata teha, kui konditsioneer töötab või ventilaator on sisse lülitatud.
2. Kolme tunni jooksul peale gua sha massaaži protseduuri ei tohi duši alla minna ega külma toitu süüa.
3. Enne ja pärast gua sha massaaži protseduuri juua rohkem sooja keedetud vett, mis aitab kaasa mürkainete efektiivsemale väljaviimisele organismist.
4. Gua sha massaaži ei soovitata teha peale tugevat lõunasööki või tühja kõhuga.
5. Gua sha massaaži ei soovitata teha põletikulise või ülitundliku naha puhul.
6. Gua sha massaažist taastumiseks tuleb juua suhkrusiirupit või ingveriteed.