Kevad on suurpuhastuse aeg ning seda….

Kevad on suurpuhastuse aeg ning seda tuleks teha nii kodus kui ka oma kehas.

Kevad on ka looduse tärkamise aeg ning taimedes hakkavad mahlad voolama. Elades looduse rütmis soovitab Hiina meditsiin kevadel suunata energiat üles ja väljaspoole. Kuna Hiina meditsiini järgi on kevade organ maks, siis on just oluline maksale erilist tähelepanu pöörata. Päevakorras on maksa puhastamine ja maksaenergia tõstmine.

Soovitavalt tuleks puhastus- ja detokskuuri läbi viia kaks korda aastas- kevadel ja sügisel. Praegu on just kätte jõudnud aeg kevadiseks puhastuskuuriks. Vältida tuleks raskesti seeditavaid toite, pigem süüa palju värsket, samas ettevaatust toortoiduga kuna see on pisut raskemini seeditav ning võib kurnata liigselt magu ja põrna.

Maksapuhastusele aitavad kaasa muidugi värsked puu- ja köögiviljad ning marjad. Need sisaldavad rohkelt kiudaineid, C-vitamiini ja looduslikke antibakteriaalseid aineid ning fütotoitaineid. Maksa tööd parandavad hästi spargelkapsas, peakapsas, lillkapsas, punapeet, porgand, artišok, spargel, õun, ananass, melon, võilillelehed ja -juured ning teised tumerohelised lehtviljad, idandid ja võrsed, kurkum ning oomega-3 sisaldavad seemned.

Võilille suurepärast maksa puhastavat toimet ei saa alahinnata, see suurepärane umbrohi on paljude jaoks tüütu, kuid teiste jaoks lihtsalt kättesaadav tervislik taim. Võilille mõrud lehed on imepärased maksa tugevdajad. Soovitavalt võiks seda taime tarbida esimeste lehtede ilmumisest peale ja sellise skeemi järgi: 1.päev 1 leht, 2.päev 2 lehte, 3.päev 3 lehte ja nii kuni 21 leheni päevas, seejärel hakata iga päev lehekoguseid jälle 1 võrra vähendama. Taoline kuur kestabki meeldivalt kesksuveni välja ja võime olla kindlad, et oleme oma maksa eest kenasti hoolt kandnud.

Kuna kevadel hakkavad „mahlad“ voolama, siis tuleks tarbida rohkem vedelikke ning teha harjutusi, mis aitavad suurendada sülje hulka. Samal ajal tuleks hoiduda piimatoodetest. Kevadiseks puhastusperioodiks sobib joomiseks roheline tee kuna see on suurepärane antioksüdantide allikas.

Tervisesalong Yin Yang soovitab kevadel detokskuuri toetamisel juua Tšin Tšan, soolestikku puhastavat teed. Selle tee koostisesse kuuluvad: spiruliina ekstrakt, hiina kaneeli seemned, viirpuu, koiksa seemned (coix), roheline tee. TsinTsan-tee

Tšin Tšan tee aitab väljutada toksiine, eemaldada ebameeldiva hingeõhu, elavdab soolestiku tööd ja rikastab organismi toitainetega.

Soovitame seda teed juua vitamiinide ja mineraalide puudumise kompenseerimiseks, ainevahetue normaliseerimiseks ja immuunsuse toetamiseks. Samuti on see tee abiks veresoonkonna ravi puhul ja erinevate haavandite raviks. Lisaks võib aidata ka liigestepõletike, osterohondroosi, hüpertoonia, nõrkuse, unetuse, kimaroi puhul, puhastab peen-ja jämesoolt ning normaliseerib nende funktsioone, aitab kaasa raskemetallide, toksiinide ja radionukliinide väljutamisele organismist.

Kasutatakse ka pärasoolevähi profülaktikaks, seedimise parandamiseks, mao ja soolestiku töö stimuliseerimiseks.

Kevadiseks maksapuhastuskuuriks sobivad ideaalselt detoksplaastrid, mis aitavad kehast välja viia erinevaid jääkaineid ja liigset vedelikku.

 

Tervisesalongis Yin Yang pakutavad 100% looduslikud detokplaastrid sisaldavad looduslikku bambuse äädika ekstrakti, mis on valuvaigistava ja lõhna eemaldava toimega. Sellel ekstraktil on ka suurepärane toksiine imendav toime. Lisaks sisaldavad plaastrid C-vitamiini, kitosaani (toksiine ja raskemetallide sooli väljutava toimega), mitmeid botaanilisi ekstrakte.

Detoksplaastrid aitavad väljutada toksiine ja liigniiskust, leevendab lihaste ja liigeste valusid, tõsta energiataset ja tugevdada immuunsust. On suurepäraseks abiks kaalu langetamisel.detox-plaastrid

Kevad on sage külmetushaiguste aeg kuna kevadele on iseloomulik selline ilmastikunähtus nagu tuul. Kui meie immuunsüsteem on nõrk, siis tungib tuul meie kehasse. Kergelt võivad tekkida pea- ja kaelavalud. Immuunsüsteemi tugevdamiseks soovitame süüa värsket karulauku, küüslauku ja loomulikult korditsepsi, mis on väga tugev immuususe toniseerija.

 

 

 

 

 

Korditseps peetakse Hiinas „Jumalate kingituseks“- talismaniks. Ta kasvab kõrgmäestikus, klimaatiliselt rasketes tingimustes, omandades üleloomuliku ellujäämisvõime.

Ammustest aegadest on korditsepsi kasutatud köha ja astma, neerupuudulikkuse ja organismi üldise jõuetuse puhul. Eriti häid tulemusi on saavutatud bronhiidi, kroonilise köha, organismi nõrkuse, immuunsüsteemi nõrgenemise, meeste impotentsuse, prospermia jm. haigusseisundite puhul. Korditseps usuti olevat ka „kõike-raviv“, võimeline tugevdama kogu keha ja tema süsteeme, vananemisvastane, immunsust tugevdav, energiat andev taim.

Tervisesalongis Yin Yang on saadaval korditseps vedelal kujul ehk eliksiirina.

Üks karp korditsepsi eliksiiri sisaldab 6 pudelit (à 30ml) vedelat korditsepsi.

Hoolitse oma keha eest looduslikul ja loomulikul teel ning haigused ei saa sind kätte!