Zu San Li punkt

Inimkehal on 365 punkti ning 12 põhimeridiaani, see on sama, mis päevi ning kuid ühes aastas.
Punktide masseerimine on vanim ravimeetod idamaades, seda on kasutatud tuhandeid aastaid.
Hiina meditsiinis käsitletakse keha kui energiasüsteemi ning massaaž võib mõjutada energiavoolu ja elundite aktiivsust.
Akupressuuri efektiivsus põhineb teoorial, et meridiaanid ning kanalid on seotud kindlate organitega.
Zu San Li punkti aktiveerimine toob kaasa püsiva noorendava ja tervendav mõju , aeglustab vananemisprotsessi. Hiinas tuntakse seda kui “pikaealisuse punkti “, Jaapanis – ” 100 haiguse punkti”.

Kus asub Zu San Li punkt?
Pikaealisuse punkt asub põlvekedrast allpool. Kui asetate oma labakäe 4 sõrme põlvekedra alla, siis Zu San Li punkt asub viimase sõrme all väikeses lohus luude vahel.
Zu San Li punkt kontrollib elundite tööd, mis asuvad alumistes kehaosades. Ta kontrollib seljaaju osade tööd, mis on vastutavad seedetrakti nõuetekohase toimimise eest, seedekulgla, suguelundite , neerude , neerupealiste tööd.
Masseerides Zu San Li punkti, võite suurendada neerupealiste aktiivsust, need on kõige võimsamad näärmed , mis toimivad inimese tervise parimate kaitsjatena. Nad eritavad verre adrenaliini , hüdrokortisooni ja teisi olulisi hormoone.

Masseerides “pikaealisuse punkti” iga päev , saate :
• normaliseerida neerupealiste tööd
• normaliseerida vererõhku
• normaliseerida veresuhkurt, insuliini
• kõrvaldada orgnismist põletikulised protsessid
• reguleerida immuunsüsteemi
• parandada seedimist
• ravida seedetrakti haigusi
• leevendada insuldi mõju
Antud punkti masseerimine aitab suurendada enesekindlust , kõrvaldada stressi ja pingeid ja leida sisemine harmoonia .
Lisaks võib antud punkti mõjutamine aidata ravida paljusid haigusi, sealhulgas ka luksumine, kõhukinnisus, gastriit.

Kuidas mõjutada “pikaealisuse punkti”?
Parim on Zu San Li punkti masseerida hommikul enne lõunat, 9 x ringjate liigutustega kellaosuti suunas mõlemal jalal (9 x ühel ning 9 x teasel jalal). Tehke seda 10 minuti jooksul.
Enne massaaži alustamist võtke mugav, lõdvestunud asend (istudes). Rahustage oma hingamine ning keskenduge. Kujutlege enda ümber harmooniat ning veenduge, et tegelete enda keha tervendamisega.
Võite masseerida punkti lisaks sõrmedele ka näiteks pooliku küüslauguküünega 1-2 tundi kuni nahk muutub punakaks.
Masseerides Zu San Li punkti õhtuti aitab kaasa kaalu langetamisele –väidetavalt 400 kuni 500g nädalas. Kuid ärge masseerige seda vahetult enne magama minekut kuna see võib põhjustada unetust.

Te võite Zu San Li punkti masseerida iga päev, kuid parim efekt on noore kuu ajal.
– 8 päeva peale kuu loomist masseerige punkti hommikuti, vaheldumisi kummalgi jalal päripäeva. See on parim aeg massaažiks, et tugevdada oma immuunsüsteemi, parandada kõigi organite tööd ning aeglustada vananemisprotsessi.
– Enne lõunat, vaheldumisi kummalgi jalal päripäeva masseerides, tõstab üldist toonust, parandab mälu ning veresoonkonna ja seedetrakti tööd.
– Peale lõunat, samaaegselt mõlemal jalal – stressi , närvilisuse ja ärrituvuse, peavalu ja unehäirete vastu . Õhtuti masseerige vastupäeva, kordamööda mõlemal jalal, et kiirendada ainevahetust ning alandada kaalu.

Proovige kindlasti!