Qigong

Vajalik on eelregistreerumine tel 6200582 või BRONEERIMINE
Treeningut juhendab Dagne Eskor
Qigongi individuaaltunni hind 36€

Grupitreening 3-4 inimest hind 16€

Qigong individuaaltunni 3x kaart 99€

Treeningute toimumise aeg kokkuleppel.

Mis on Qigong?
Hiinlaste õpetust energia kasutamisest kannab nime Qi Gong ( chi kung) ehk sisemise energia liikumapanek.
Qi Gong on tervist säilitav ja tervendav harjutuste süsteem, mida suudab omandada igaüks söltumata oma päritolust, teadmistest ja vanusest. Seda vöib praktiseerida seistes, istudes, lamades. Eesmägiks on hoida keha, vaim ja hing tervena või lasta neil terveneda.
Iidsetes tekstides kirjeldatakse rohkem kui 200 erinevat stiili alates Tuna’st, mis on qi vastuvötmise ja väljapaiskamise kunst, kuni ravitehnikateni nagu Fang Song Gong, mille löögastusharjutused aitavad pärast haigust taastuda.
Ba Duan Jin – 8 siidibrokaadi ehk eestipärane nim. Kuldtikand pärineb Songi dünastia ajajärgust (960-1279).
Lihtsate liigutuste ja suure tervendava möju töttu peetakse Ba Duan Jin’i Hiina tervisekultuuri pärliks ning klassikaliseks qigoniks.
Süstemaatiline, regulaarne Qi Gongi harjutuste tegemine tugevdab qi’d (eluenergia), soodustab tervenemist, loob üldise heaolu- ja kergustunde, hea tuju, vaba ja löögastunud oleku, aitab säilitada nooruslikkust ja ilu ning mõjub positiivselt vaimule, närvisüsteemile ja kogu organismile, treenib lihaseid, koormamata ja vigastamata liigeseid ning hoiab ära vanusega kaasnevad haigused. QI Gong on hea vigastatud liikmete taastsuraviks. See aitab sul end maandada, keskenduda ja selgelt möelda; aitab oma tundeid tõeliselt mõista ning nendega rahulikult, erapoooletult tegeleda. Muudab su kiiremaks ja tugevamaks.
Nii nagu meie kehas on olemas vereringe, on selles olemas ka Qi ehk energia ringe. Juhul kui energiaringe on takistatud ehk energia ei voola kehas vabalt, hakkavad meid vaevama kõikvõimalikud tervisehädad. Kus iganes tunned valu või jäikust, seal ei voola Qi vabalt.
Qigong tehnika abil on võimalik Qi liikumist kehas reguleerida ja tasakaalustada ehk teisisõnu – ennast tervendada.
Kõiki harjutusi sooritatakse püsti seistes end venitades, painutades, sirutades, välja astudes.Eesmärgiks on kehas energia liikumise tasakaalustamine, mille läbi keha hakkab ennast ise tervendama.