QIGONG
QIGONG


Esmaspäeviti kell 17.30-18.30
BRONEERIMINE

Osaluspanus 12 €
10x kaart 100 €

Treeningut juhendab Dagne Eskor

Mis on Qigong?
Hiinlaste õpetust energia kasutamisest kannab nime Qi Gong ( chi kung) ehk sisemise energia liikumapanek.

Qi Gong on tervist säilitav ja tervendav harjutuste süsteem, mida suudab omandada igaüks söltumata oma päritolust, teadmistest ja vanusest. Seda vöib praktiseerida seistes, istudes, lamades. Eesmägiks on hoida keha, vaim ja hing tervena või lasta neil terveneda.

Iidsetes tekstides kirjeldatakse rohkem kui 200 erinevat stiili alates Tuna'st, mis on qi vastuvötmise ja väljapaiskamise kunst, kuni ravitehnikateni nagu Fang Song Gong, mille löögastusharjutused aitavad pärast haigust taastuda.

Ba Duan Jin - 8 siidibrokaadi ehk eestipärane nim. Kuldtikand pärineb Songi dünastia ajajärgust (960-1279).

Lihtsate liigutuste ja suure tervendava möju töttu peetakse Ba Duan Jin'i Hiina tervisekultuuri pärliks ning klassikaliseks qigoniks.

Süstemaatiline, regulaarne Qi Gongi harjutuste tegemine tugevdab qi'd (eluenergia), soodustab tervenemist, loob üldise heaolu- ja kergustunde, hea tuju, vaba ja löögastunud oleku, aitab säilitada nooruslikkust ja ilu ning mõjub positiivselt vaimule, närvisüsteemile ja kogu organismile, treenib lihaseid, koormamata vigastamata liigeseid ning hoiab ära vanusega kaasnevad haigused. QI Gong on hea vigastatud liikmete taastsuraviks. See aitab sul end maandada, keskenduda ja selgelt möelda; aitab oma tundeid tõeliselt mõista ning nendega rahulikult, erapoooletult tegeleda. Muudab su kiiremaks ja tugevamaks.

Nii nagu meie kehas on olemas vereringe, on selles olemas ka Qi ehk energia ringe. Juhul kui energiaringe on takistatud ehk energia ei voola kehas vabalt, hakkavad meid vaevama kõikvõimalikud tervisehädad. Kus iganes tunned valu või jäikust, seal ei voola Qi vabalt.
Qigong tehnika abil on võimalik Qi liikumist kehas reguleerida ja tasakaalustada ehk teisisõnu - ennast tervendada.
Kõiki harjutusi sooritatakse püsti seistes end venitades, painutades, sirutades, välja astudes.Eesmärgiks on kehas energia liikumise tasakaalustamine, mille läbi keha hakkab ennast ise tervendama.
Grupid on väikesed- max 6-7 inimest.
Vajalik on eelregistreerumine tel 6200582 või info@hiinatervisesalong.ee
SHINDO
Shindo

TREENINGUD TOIMUVAD

Kolmapäeviti kell 17.15 (1,5 tundi)
ja 17.45 (1tund

BRONEERIMINE

Osaluspanus:
1 tunnine treening 12€
10x kaart 100€

1,5 tunnine treening 15€
10x kaart 130€


Shindo venitustega saab saavutada keha ja meele tasakaalu, vabastada keha ja vaimu sinna kuhjunud füüsilistest ning emotsionaalsetest pingetest. Iga energiakanal on seotud elutähtsa organiga meie kehas, mille järgi ta endale ka nime on saanud. Põhienergiakanaleid on kaksteist ja shindo venitused ongi loodud selle põhjal, kus need kanalid meie kehas asetsevad.
Iga venitus tegeleb korraga kahe energiakanaliga, vabastades meie keha sinna kuhjunud blokeeringutest, et ennast jälle tasakaalukama, tervema ja õnnelikumana tunda.
Meie salongis on on treening 4-6 inimesega grupis ja võimalik ka tellida eratunde.

Mis on Shindo?
Shindo on Jaapanist pärit ravi -ja kehaharjutamise viis, mis rajaneb tuhandeid aastaid vanadele teadmistele ning põhineb tugevalt kõige uuematele teadmistele inimese anatoomiast ja füsioloogiast.
Erinevad tasakaalutuse seisundid, nagu stress, depressioon, lihas – ja emotsionaalsed pinged häirivad inimese loomulikku elujõudu.
Shindo käsitlus inimesest on terviklik, kus igal elundil ja energiakanalil on täita konkreetsed ülesanded.
Shindo venitustega saab saavutada keha ja meele tasakaalu, vabastada keha ja vaimu sinna kuhjunud füüsilistest ning emotsionaalsetest pingetest.
Venituste abil avatakse ja hoitakse meridiaanid e energiakanlid avatuna. keha vedelike ja energiate voolamine paraneb, mille tagajärjel suudab organism endast väljutada mürke ja toskilisi aineid, mis on mitmete haiguste põhjuseks.

INDIVIDUAALNE JOOGA JA PRANAYAMA
INDIVIDUAALNE JOOGA JA PRANAYAMA
60min 49€

BRONEERIMINE

Jooga- ja hingamisteraapia (pranayama) toimub individuaalse seansina koos ajurveeda terapeudiga. Harjutused lähtuvad just sinu tervislikust seisundist ja doshadest ehk ajurveeda põhikehatüüpidest.
Tegemist on ainulaadse teenusega!

Jooga on ajurveedas üks olulisemaid tridosha treeninguid, mille korrapärane harrastamine mõjub soodsalt elujõule ja doshade tasakaalule. Sanskritikeelsest tüvest yug "ühendama" tulenev sõna "jooga" tähendab ühtsust ja üksiolemist. Vaimses mõttes viitab see individuaalse teadvuse ühendamisele universaalse teadvusega. Praktilisel tasandil tähendab jooga keha, vaimu ja emotsioonide kooskõlla viimist.

Jooga kasutab keha sünnipärast elujõudu ning õpetab meile, kuidas selleni jõuda, seda rakendada ja oskuslikult suunata. Selle saavutamiseks kasutab jooga liikumist, hingamist, asendeid, lõdvestumist ja meditatsiooni, aidates meil kujundada tervislikku jatasakaalustatud eluviisi.
Nii jooga kui ka ajurveeda õpetuses on olulisel kohal nn õige hingamine, mida nimetatakse pranayamaks. Sanskritikeelset sõna "pranayama" võib määratleda kui hingamise teadust. Vere puhastamiseks ja jääkainete põletamiseks on vaja rohkelt hapnikku ning lühikesed ja pindmised hingetõmbed väljendavad sageli ärevust või emotsionaalset rahutust.
joogateraapia

 

 

TripAdvisor