Ajurveeda

Ajurveeda terapeudi konsultatsioon
AJURVEEDA TERAPEUDI KONSULTATSIOON

30min   29€

KONSULTATSIOON + JOOGA- JA HINGAMISTERAAPIA

90min   65€

KONSULTATSIOON + AKUPRESSUUR, AKUPUNKTUUR või MASSAAŽ
60min   49€
90min   65€

BRONEERIMINE


Kuna ajurveeda on terviklik ravitsemissüsteem, siis on sellest abi nii vaimsete, kehaliste kui emotsionaalsete probleemide korral. Eriti kasulik on ajurveeda erinevate seedimisega seonduvate kaebuste korral, näiteks saab abi ärritunud soole sündroomi, kõhukinnisuse, seedehäirete või ebasobiva toidu söömisest tekkinud häirete korral.

Konsultatsiooni käigus terapeut esitab üksikasjalikke küsimusi sinu tervise, eluviisi ning ka sinu vanemate tervise kohta. Terapeut vaatab ka su silmi, keelt, sõrmeküüsi, mõõdab pulssi ja vererõhku, hindab sinu seisundit ning määrab sinu keha põhitüübi ehk dosha.

Seejärel soovitab terapeut just sinule sobivat teraapiat või jooga- ja hingamisharjutusi. Konsultatsiooni on võimalik koheselt ühendada ka vastava teraapiaga.

Mis on dosha?
Ajurveeda õpetuses on kesksel kohal veendumus, et meid juhib kolm eluks vajalikku energiat, mida nimetatakse doshadeks. Igaüks meist on sündinud oma individuaalse põhitüübiga, mis on määratud eostamise hetkel meie vanemate doshade seisundi ja teiste tegurite poolt. 
Doshasid tuntakse nende sanskritikeelsete nimede järgi: vata, pitta, kapha. Igaühe põhitüüp on erineval määral mõjutatud kõigist kolmest doshast, kuid enamikul meist on ülekaalus üks või kaks doshat.
Dosha määrab ära meie keha põhitüübi, eelistused, iseloomujooned, unemustri ja isegi toidu, mida peaksime sööma.

Vata-tüüp
Sageli kõhn, kuiva naha, pika nurgelise näo, väikeste silmade, korrapäratute hammaste ja kitsaste huultega. Vata elemendid on eeter ja õhk.

Pitta-tüüp
Sageli heledapäine ja tedretähniline, südamekujulise näo, korrapärase nina ja heledate silmadega. Hambad võivad olla kollakad. Pitta elemendid on tuli ja vesi.

Kapha-tüüp
Võib olla rasuse naha, tihedate laineliste juuste, siniste või pruunide silmadega. Tugeva kehaehitusega. Kapha elemendid on vesi ja maa.

Parim kaitse haiguse vastu on tugev keha põhitüüp. Kui meie doshade tasakaal on häiritud näiteks halbade harjumuste, vale toitumise või ületöötamise tõttu, siis muutume haigusele vastuvõtlikuks. Ajurveeda aitab haiguse teket ära hoida, tegeledes inimese keha põhitüübiga ja püüdes taastada algset tasakaaluseisundit.
Individuaalne jooga- ja hingamisteraapia
INDIVIDUAALNE JOOGA JA PRANAYAMA
60min   49€

BRONEERIMINE

Jooga- ja hingamisteraapia (pranayama) toimub individuaalse seansina koos ajurveeda terapeudiga. Harjutused lähtuvad just sinu tervislikust seisundist ja doshadest ehk ajurveeda põhikehatüüpidest.
Tegemist on ainulaadse teenusega!

Jooga on ajurveedas üks olulisemaid tridosha treeninguid, mille korrapärane harrastamine mõjub soodsalt elujõule ja doshade tasakaalule. Sanskritikeelsest tüvest yug "ühendama" tulenev sõna "jooga" tähendab ühtsust ja üksiolemist. Vaimses mõttes viitab see individuaalse teadvuse ühendamisele universaalse teadvusega. Praktilisel tasandil tähendab jooga keha, vaimu ja emotsioonide kooskõlla viimist.

Jooga kasutab keha sünnipärast elujõudu ning õpetab meile, kuidas selleni jõuda, seda rakendada ja oskuslikult suunata. Selle saavutamiseks kasutab jooga liikumist, hingamist, asendeid, lõdvestumist ja meditatsiooni, aidates meil kujundada tervislikku jatasakaalustatud eluviisi.
Nii jooga kui ka ajurveeda õpetuses on olulisel kohal nn õige hingamine, mida nimetatakse pranayamaks. Sanskritikeelset sõna "pranayama" võib määratleda kui hingamise teadust. Vere puhastamiseks ja jääkainete põletamiseks on vaja rohkelt hapnikku ning lühikesed ja pindmised hingetõmbed väljendavad sageli ärevust või emotsionaalset rahutust.

Champi- ajurveeda peamassaaž
CHAMPI- AJURVEEDA PEAMASSAAŽ
30min   29€
BRONEERIMINE

Champi on traditsiooniline Indiast pärit ajurveeda peamassaaž, mida viiakse üldjuhul läbi spetsiaalsete õlidega. Masseeritakse läbi pea- ja õlavöötme piirkond ning kael. Massaaž viiakse läbi istudes.
Aitab vähendada stressi ning pingeid kaela- ja õlavöötme piirkonnas, vähendab peavalusid ja migreeni, parandab ajuvereringlust ja une kvaliteeti. Muudab juuksed tugevaks ja säravaks.
Silmajooga ehk trataka
SILMAJOOGA EHK TRATAKA
45min   39€
BRONEERIMINE

Trataka ehk silmajooga on iidne ajurveeda tehnika erinevate silmahaiguste ja nägemisprobleemide parandamiseks.
Tratakat sooritatakse pimedas ruumis, küünlaleegi abil, keskendunult ja terapeudi juhendamisel. See on väga rahustav ja suurepäraste tulemustega ajurveeda praktika.
Vastunäidustused: ei sobi klaukoomiga patsientidele.
Akupressuur või akupunktuur
AKUPRESSUUR VÕI AKUPUNKTUUR
30min   29€
BRONEERIMINE

Akupressuuri puhul mõjutatakse kehal spetsiaalseid punkte, et tasakaalustada energiaid, vabastada blokeeringud ja valu, tervendada.
Akupressuuris mõjutatavad punktid panevad su keha ise ennast tervendama!
Akupunktuur on Hiina tervendamissüsteem, mille käigus mõjutatakse akupunkte spetsiifiliste vahenditega nagu nõelad, elekter või soojus.
Soovituslik on eelnev ajurveeda terapeudi konsultatsioon, mille käigus fikseeritakse teie tervislik seisund, määratakse teie ajurveeda põhikehatüübid ehk doshad.

Abhyanga- ajurveeda massaaž
ABHYANGA- AJURVEEDA MASSAAŽ
50min   49€
BRONEERIMINE

Unikaalne ajurveeda traditsioonide järgi tehtav massaaž!
Abhyanga on kogu keha massaaž, mida tehakse erinevate õlidega, sõltuvalt patsiendi kehatüübist ja vaimulaadist.See on kogu organismi tasakaalustav massaaž, mis aitab puhastuda erinevatest mürkainetest.
Liigutused on sujuvad ja pikad.

Abhyanga massaaži kasutegurid:
*tugevdab närvisüsteemi ja parandab vereringet
*mõjub kehale noorendavalt
*vähendab vananemise mõju
*annab nahale elastsuse ja sära
*aitab väljutada toksiine ja jääkaineid
*lõõgastab ja annab juurde elujõudu
Kansa jalatalla refleksoloogia
KANSA JALATALLA REFLEKSOLOOGIA
45min   40€
BRONEERIMINE

Ajurveeda jalatalla refleksoloogiline massaaž spetsiaalse, maagilise kansa pulgaga.
Kansa pulk kujutab endast metalse pinnaga ravitoimelist saua, mis on Indias olnud kasutusel erinevate teraapiate ja massaažide abivahendina. On märgitud isegi, et sellel on palavikku alandav mõju.
Antud ajurveeda massaaž stimuleerib jalatalla refleksoloogilisi punkte ja tervendab kogu organismi. 

Kasutegurid:
*aitab tasakaalustada ajurveedalikke põhikehatüüpe ehk doshasid
*väga meeldiv ja lõõgastav
*suurendab kõigi teiste massaažide või teraapiate mõju
*mõjub organismile jahutavalt
*lõdvestab jalgade pinged
*annab kerge tunde ja suurendab eluenergiat
Praana tervendamine
PRAANA TERVENDAMINE
30min   29€
BRONEERIMINE

Inimest ümbritseva energiavälja suurus sõltub paljudest asjaoludest- tema eluviisidest, kogemustest, füüsilisest ja vaimsest tervisest.
Brokeeringud meie erinevates kihtides ja tšakrates ei lase energial (praanal) voolata ning me haigestume kergesti.
Praana tervendamise käigus terapeut mõõdab patsiendi energiavälja, leiab üles blokeeringud ja vabastab need.
Seanss toimub istudes või seistes.
Peale seanssi tunned end kergemalt, energiat on rohkem.

 

 

TripAdvisor