Mis on KORDITSEPS (Cordyceps Sinesis)?
Mis on KORDITSEPS?

Ta on olnud kasutusel Hiina ja Tiibeti imperaatorlikes dünastiates üle 5000 aasta, ta on tõeline hiina traditsioonilise meditsiini ja farmakoloogia pärl, tuntud ka kui „Elu Pikendaja“ ja ülitõhus vananemisvastane vahend. Selle haruldase seene imeomaduste, kättesaadavuse keerulisuse ja kalli hinna tõttu ei lubatud teda kasutada lihtrahva hulgas.Läänemaailmas sai Korditseps laiemalt tuntuks alles 1993. aastal kui kolm hiina naissportlast purustasid viis maailmarekordit: 1500, 3000 ja 10000 meetri jooksus Pekingis. Dopingukontroll ei näidanud keelatud ainete kasutamist... nende treener Ma Junren avaldas telereporteritele saladuse – naised kasutasid korditsepsi.

Korditseps usutakse olevat maailma kõige tõhusam tervist parandav taim, seda nii alternatiivravi kui ka Korditsepsi uurinud, peamiselt küll Hiina teadlaste arvates.
Korditseps usuti olevat ka „kõike-raviv“, võimeline tugevdama kogu keha ja tema süsteeme, vananemisvastane, immunsust tugevdav, energiat andev taim. See seen on olnud eriti populaarne kui afrodisiaakum, parandades seksuaalfunktsiooni .

Uurimustulmused kinnitavad, et korditseps:
· Stimuleerib ja tugevdab immuunsüsteemi- suurendab naturaalsete tapjarakkude arvu kehas, mis vastutavad viiruste, bakterite ja muude haigustekitajate hävitamise eest. Häid tulemusi on saadud leukeemia ravis.
· Parandab seksuaalfunktsiooni, ravib impotentsust ja viljatust, suurendab libiidot ja nais- ja meessuguhormoonide tootmist.
· Suurendab hapniku omastavust, seega paraneb kogu keha toimimine, suureneb energia ja elujõud
· Tõstab lihaste toonust ja suurendab füüsilist jõudu. Eriti tõhus vanuritel ja sportlastel.
· Parandab neerude, maksa ja kopsude tööd. Korditsepsi kasutamine annab häid tulemusi köha, kroonilise bronhiidi ja astma korral, sest ta lõdvestab bronhide seinu ja on põletikuvastane
· On vananemisvastane, väsimust ja stressi leevendav. Korditseps on antioksüdant, stimuleerib rakkude tootmist ja ainevahetust, tagab kosutava une, rahustab närvisüsteemi.
· Parandab vereringet, reguleerib vererõhku, tugevdab südamelihaseid, laiendab ühtlaselt ja mõõdukalt südame koronaarartereid, hoiab ta ära trombide tekke.
· Kaitseb maksa ja neerusid. Korditseps suurendab verevoolu kõikidesse organitesse, andes seega kehale suurema võime võidelda haigustekitajatega, kaasa arvatud hepatiit, krooniline neerupuudulikkus jne
· Korditseps on tugev looduslik antibiootik. Oma põletikuvastase toime poolest ületab ta hormoonpreparaate.
· Korditseps on kasutusel kopsuhaiguste, urogenitaalsete haiguste, neeruhaiguste, reumatismi, reumaatilise polüartriidi, hepatiidi korral. Samuti onkoloogiliste haiguste ravis.
· Reguleerib neerude tööd, mis on meie "teine süda". Sulatab lahti liited, mis tekivad urogenitaalhaiguste korral.
· Aitab emaka verejooksude korral kuna sisaldab astragaali, mis toimib verdpeatavalt.
· Puhastab lümfisüsteemi.
· Hävitab inimese sees elutsevad parasiidid, nende vastsed ja munad.

Korditsepsi efektiivsus tuleneb temas leiduvatest ainetest: polüsahhariidid, opiokordiin (antibiootikumiühend), kordüpüridoonid, nukleosiidid, bioksantratseenid, steroolid, alkanoidhapped, hemitselluloos, triterpeenid, tärkliseühendid ja ektopolümeerid.
Erilist rõhku pööratakse kahele kemikaalile, mida peetakse Cordycepsi aktiivseteks ühenditeks: korditsepiin (deoksüadenosiin) ja korditsepshape (mannitool). Paljud teadlased on seisukohal, et just ülalmainitud ühendid on need, mis loovad tervenemise.
Korditseps diagnoosib ise haiguse algpõhjuse ja see osa tema tööst on inimestele nähtamatu. See on jäämäe veealune- tunduvalt suurem osa, kui veepealne.
Korditsepsil on kaks energiat: mees-naine, taim-loom, toimib erinevalt kõigist teistest taimedest maailmas. Korditseps on tasakaalus, tal on soe, pehme mõju, kõrvaldab aeglaselt energiablokid, tasakaalustab energia liikumist meridiaanides. Korditseps ravib kõiki organeid ja süsteeme, nende erinevaid haigusi.
Korditseps toimib ajule, kilpnäärmele, endokriinsüsteemile jne, ta on ka valuvaigisti, hävitab inimese sees elutsevad parasiidid, nende vastsed ja munad.
Ravimid hävitavad küll parasiitide täiskasvanud isendid, kuid vastsed ja munad jäävad alles, mis saavad 90 päevaga täiskasvanuks ning nendele tarvitatud ravimid ei mõju ja iga uue parasiitide põlvkonna hävitamiseks on vaja üha tugevamaid ravimeid. Vaadates inimese verd võimsa suurendusega võib seal näha ujumas erineva väljanägemisega parasiite. Parasiitide vastu aitavad ainult taimsed tooted. Korditsepsiga on soovitav ka kurku kuristada jasiis alla neelata. Korditsepsi võib kasutada iga häda vastu.
Kui aju on korras, siis organid saavad ajult õiged käsud. Vedel korditseps mõjub kiiremini ja tõhusamalt kui kuiv.

Meie salongis on korditseps müügil nii kapslitena kui ka vedelal kujul.

Zu San Li punkt ehk pikaealisuse punkt
Zu San Li punkt

Inimkehal on 365 punkti ning 12 põhimeridiaani, see on sama, mis päevi ning kuid ühes aastas.
Punktide masseerimine on vanim ravimeetod idamaades, seda on kasutatud tuhandeid aastaid.
Hiina meditsiinis käsitletakse keha kui energiasüsteemi ning massaaž võib mõjutada energiavoolu ja elundite aktiivsust.
Akupressuuri efektiivsus põhineb teoorial, et meridiaanid ning kanalid on seotud kindlate organitega.
Zu San Li punkti aktiveerimine toob kaasa püsiva noorendava ja tervendav mõju , aeglustab vananemisprotsessi. Hiinas tuntakse seda kui “pikaealisuse punkti ", Jaapanis - " 100 haiguse punkti".

Kus asub Zu San Li punkt?
Pikaealisuse punkt asub põlvekedrast allpool. Kui asetate oma labakäe 4 sõrme põlvekedra alla, siis Zu San Li punkt asub viimase sõrme all väikeses lohus luude vahel.
Zu San Li punkt kontrollib elundite tööd, mis asuvad alumistes kehaosades. Ta kontrollib seljaaju osade tööd, mis on vastutavad seedetrakti nõuetekohase toimimise eest, seedekulgla, suguelundite , neerude , neerupealiste tööd.
Masseerides Zu San Li punkti, võite suurendada neerupealiste aktiivsust, need on kõige võimsamad näärmed , mis toimivad inimese tervise parimate kaitsjatena. Nad eritavad verre adrenaliini , hüdrokortisooni ja teisi olulisi hormoone.

Masseerides "pikaealisuse punkti" iga päev , saate :
• normaliseerida neerupealiste tööd
• normaliseerida vererõhku
• normaliseerida veresuhkurt, insuliini
• kõrvaldada orgnismist põletikulised protsessid
• reguleerida immuunsüsteemi
• parandada seedimist
• ravida seedetrakti haigusi
• leevendada insuldi mõju
Antud punkti masseerimine aitab suurendada enesekindlust , kõrvaldada stressi ja pingeid ja leida sisemine harmoonia .
Lisaks võib antud punkti mõjutamine aidata ravida paljusid haigusi, sealhulgas ka luksumine, kõhukinnisus, gastriit.

Kuidas mõjutada “pikaealisuse punkti”?
Parim on Zu San Li punkti masseerida hommikul enne lõunat, 9 x ringjate liigutustega kellaosuti suunas mõlemal jalal (9 x ühel ning 9 x teasel jalal). Tehke seda 10 minuti jooksul.
Enne massaaži alustamist võtke mugav, lõdvestunud asend (istudes). Rahustage oma hingamine ning keskenduge. Kujutlege enda ümber harmooniat ning veenduge, et tegelete enda keha tervendamisega.
Võite masseerida punkti lisaks sõrmedele ka näiteks pooliku küüslauguküünega 1-2 tundi kuni nahk muutub punakaks.
Masseerides Zu San Li punkti õhtuti aitab kaasa kaalu langetamisele –väidetavalt 400 kuni 500g nädalas. Kuid ärge masseerige seda vahetult enne magama minekut kuna see võib põhjustada unetust.

Te võite Zu San Li punkti masseerida iga päev, kuid parim efekt on noore kuu ajal.
– 8 päeva peale kuu loomist masseerige punkti hommikuti, vaheldumisi kummalgi jalal päripäeva. See on parim aeg massaažiks, et tugevdada oma immuunsüsteemi, parandada kõigi organite tööd ning aeglustada vananemisprotsessi.
– Enne lõunat, vaheldumisi kummalgi jalal päripäeva masseerides, tõstab üldist toonust, parandab mälu ning veresoonkonna ja seedetrakti tööd.
– Peale lõunat, samaaegselt mõlemal jalal – stressi , närvilisuse ja ärrituvuse, peavalu ja unehäirete vastu . Õhtuti masseerige vastupäeva, kordamööda mõlemal jalal, et kiirendada ainevahetust ning alandada kaalu.

Proovige kindlasti!
Hiina ravimassaaž Gua Sha
Hiina ravimassaaž Gua Sha

Gua sha põhimõtted

Gua sha massaaž on Hiina traditsioonilise meditsiini välise teraapia üheks meetodiks. Akupunktuuri punktide ning ching-lo (jing-luo) meridiaani mõjutamise abil nahal stimuleeritakse vereringet, tugevdatakse immuunsüsteemi, ennetatakse ja ravitakse erinevaid haigusi. Gua sha massaaži abil on võimalik mitmeid haigusi välja ravida. Tegemist on praktiliselt universaalse meetodiga. Ravimetoodika, mis rajaneb välisele meetodile - gua sha massaažile ja sisemisele meetodile – mürkide väljaviimisele ja organismi korrastamisele, on haiguste ennetuse ja ravi tõhus metoodika.

1. Selja piirkonna gua sha massaaži põhimõtted.

Selja piirkonnas leiame mitu ching-lo meridiaani. Seljal asuvad ka inimese kõigi siseorganite reflektoorsed punktid. Mürkainete organismist väljaviimise süsteemiga on seotud ching-lo meridiaanid, mis asuvad selja piirkonnas (selja piirkonnas asuv kusepõie chin-lo meridiaan on kõige olulisemaks vedeliku organismist väljutamise kanaliks; ta on seotud otseselt neerudega, mis on olulisimaks mürkainete väljaviimise kanaliks). Seljal asuvad akupunktuuri punktid on võimelised puhastama dumai’d, kõige suuremat chi energia kanalit, mille tulemusena stimuleeritakse kogu organismi vereringet, parandatakse kõigi siseorganite verevarustust ning kopsude funktsioneerimist. See sarnaneb olukorrale, kus võtame kammi ja teeme selle abil korda oma soengu. Niisamuti viiakse ka kogu organism puhtuse ja korra seisundisse. Sha täpid, mis ilmuvad kehale gua sha massaaži tagajärjel, annavad tunnistust sellest, et organismis on olemas haiguse tunnused. Räägitakse, et ”kui haigus on olemas, siis tähendab see seda, et on olemas ka sha täpid ning vastupidi, kui on olemas sha täpid, tähendab, et on olemas ka haigus.” Sha täppide kaotamine viib haiguse kõrvaldamisele. Gua sha massaaži abil toimub nn ”haiguse-eelse seisundi” likvideerimine, see on erinevate haiguste ennetuse ja ravi ökoloogiliselt puhas ”looduslik meetod”.

Selja piirkonna gua sha massaaž on äärmiselt tõhus külmetushaiguste, konditsioneeri kasutamist tulenevate haiguste, ruumihaiguse , väsimuse, günekoloogiliste jt haiguste ravis.

2. Näo piirkonna gua sha massaaži põhimõtted

Terve jume on terve organismi tunnuseks. Gua sha massaaži abil toimuv mürkainete väljaviimine organismist aitab ennetada nahakoe rakkude vananemist, säilitada naha pehmust ja niiskust, kaotada pigmendilaike ja vistrikke, ennetada erinevaid näonaha dermatoloogilisi haigusi ning korrastada siseorganite funktsioneerimist.

Näo piirkonnas asub 8 ching-lo meridiaani. Gua sha massaaži tegemine piki meridiaanide kulgu aitab stimuleerida bioloogiliselt aktiivseid punkte ning sel moel reguleerida vastavate siseorganite funktsioone, vere ringlust ja chi energia liikumist. Näonaha gua sha massaaž võimaldab otseselt mõjutada epidermise närvilõpmeid, kiirendada nende reaktsiooni ning parandada närvisignaalide ülekandmist. Samaaegselt paraneb naha mikrotsirkulatsioon, mis võimaldab täiendada hapnikuvarusid ning selles sisalduvaid toiteaineid. Sel moel tõhustatakse elastiini ja fibroblastide taastumisvõimet. Lisaks viiakse lümfi liikumise põhimõtteid arvestava lümfodrenaaži abil kudedevahelisest ruumist välja ainevahetusproduktid. See aitab kaasa naha puhastumisele, tema seisundi paranemisele ning tekitab antioksüdaalse efekti. Nahk muutub heledamaks, kortsud silenevad, pingmendilaigud ning vinnilööve kaovad, saavutatakse hea kosmeetiline efekt.

Gua sha massaaži vahendidmassaazi vahendid

Juba pühvlisarvest plaadikesel, mida on keedetud hiina 18 erinevas ravimtaimes ning mida on seejärel käsitsi töödeldud, on hea palaviku alandamise ning mürkainete väljutamise omadus. Gua sha massaažis kasutatavaid plaadikesi on kahte sorti: ühed on kalakujulised, teised taljekujulised. Kalakujulisi plaadikesi kasutatakse peamiselt näopiirkonna massaažiks, teisi keha massaažiks.

Gua sha massaaži kasutamisel mürkide väljaviimiseks kasutatakse pühvli sarvest valmistatud plaadikest. Gua sha massaaži võtete õppimisel tuleks plaadikest hoida naha pinna suhtes 90 kraadise nurga all, alustada tuleks kergetest liigutustest, seejärel järk-järgult tugevamatele üle minnes. Surve tugevus peab olema kooskõlas kliendi enesetundega. Plaadikese kasutatamisel akupunktuuri punktide mõjutamiseks ei tohi plaadikesega ringe teha. Käsi peab olema kindel ja stabiilne, punktide asukoht tuleb kindlaks määrata õigesti. Massaaži lõppedes tekib kliendil kerge soojuse tunne.

Gua sha massaaži tegemise järel seljale jäävate sha punktide sümptomid

Lilla värv – soojusenergia patogeense faktori olemasolu.
Lillakaspunane värv – soojusenergia patogeense faktori olemasolu; chi energia liikumine takistatud, niiskuse mõju; maksa soojusenergia küllus
Lillakasmust värv – jing-energia puudujääk, niiskuse patogeense faktori mõju, väliste patogeensete faktorite olemasolu.
Punane värv – vere kuumus, kopsude kuumus.
Terakujulised jäljed – organismi raske seisund, mis on seotud külma mõjuga, külm emakas, külm kõht.

Ettevaatusabinõud

1. Gua sha massaaži ei soovitata teha, kui konditsioneer töötab või ventilaator on sisse lülitatud.
2. Kolme tunni jooksul peale gua sha massaaži protseduuri ei tohi duši alla minna ega külma toitu süüa.
3. Enne ja pärast gua sha massaaži protseduuri juua rohkem sooja keedetud vett, mis aitab kaasa mürkainete efektiivsemale väljaviimisele organismist.
4. Gua sha massaaži ei soovitata teha peale tugevat lõunasööki või tühja kõhuga.
5. Gua sha massaaži ei soovitata teha põletikulise või ülitundliku naha puhul.
6. Gua sha massaažist taastumiseks tuleb juua suhkrusiirupit või ingveriteed.
Mis on turmaliin?
Turmaliin


Turmaliin on väga muutliku koostise ja kõige erinevamate värvivarjunditega keerukaima ehitusega boori ja alumiiniumi silikaat. Valdavalt vahelduvad värvitoonid õrnroosast sügavpunaseni ja punasest või kollasest sammalroheliseni, esineb aga ka siniseid, pruune, värvituid ning musti turmaliine.
Turmaliini nimetus tuleneb singaleesi keelest ja tähendabki – mitmevärvilisust. Mõnel kristallil on koguni üks ots must ja teine kas roosa, punane, roheline või sinine - selliseid kristalle kutsutakse „moorapeadeks“, roosa peaga turmaliine aga „türklasteks“.

Turmaliinil on tugev mõju elementaalenergiatele (deevadele) ning see kivi mõjub väga hästi taimedele. Puhastades ja transformeerides raskeid energiaid iseenda kõrgemaks väljenduseks, ankurdab turmaliin vaimse energia, tasakaalustab tšakraid, meridiaane ning aurakehasid, luues kaitsva välja.
Turmaliin on võimas mentaaltasandi tervendaja, tasakaalustab vasakut ja paremat ajupoolkera ning transformeerib negatiivsed mõttevormid positiivseteks. Turmaliin on abiks enese ja teiste mõistmisel ning, juhatades su sügavale oma olemuse tuumani, tugevdab eneseusaldust ja hajutab hirme.

Must turmaliin on väga efektiivne needuste, psüühilise rünnaku ning pahasoovlikkuse blokeerija; kaitseb ka mobiiltelefoni kiirguse, elektromagnetiliste häirete, radiatsiooni ning kõikvõimalike negatiivsete energiate eest. Kui asetada must turmaliin kehale, tõmbab ta välja negatiivse energia ning eemaldab blokeeringud. Paigutatuna erinevatesse punktidesse (näiteks nurkadesse) majas või aias, loob must turmaliin kõiki tasandeid hõlmava kaitse.
Mõjutades juurtšakrat, maandab must turmaliin energiat ning suurendab füüsilist vitaalsust, hajutades pingeid ja stressi. Puhastades meid negatiivsetest mõtetest, soovitab must turmaliin olukordade rahulikku vaatlemist ning julgustab objektiivsust ja neutraalse hoiaku võtmist, mis tugineks selgele ja ratsionaalsele mõtteprotsessile. See kivi aitab saavutada positiivset suhtumist mis tahes olukordades, võimendab altruismi ja praktilisusel põhinevat loovust.

 

 

TripAdvisor